Muğla'nın Ula ilçesine bağlı Ataköy mevkisindeki ormanlık alanda gece yarısı henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevlere gece boyunca karadan müdahale edilirken sabahın ilk ışıkları ile beraber hava araçları da müdahaleye başladı. Vali Tavlı, "Şu an için herhangi bir tahliye söz konusu değil" açıklamasında bulundu.

Muğla'nın Ula ilçesi Gökova Mahallesi, Kozlukuyu mevkiindeki sık ormanlık alanda gece saatlerinde yangın başladı.

Yapılan ihbar üzerine bölgeye Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Rüzgarla birlikte etkisini arttırarak sürdüren ve geceyi aydınlatan alevleri söndürmek için ekiplerin karadan müdahalesi sabahın ilk ışıklarına kadar devam etti.

Havanın aydınlanması ile birlikte hava araçları da bölgeye sevk edildi. Yangın bölgesinde 8 helikopter, 5 uçakla hava müdahalesi başlarken, karadan da 37 arazöz, 19 su ikmal aracı, 6 dozer, 400 yangın söndürme işçisi müdahalesi devam ediyor.

Muğla Valisi Orhan Tavlı, yangına ilk andan itibaren çok sayıda yer ekibinin müdahale ettiğini ve çalışmaların aralıksız sürdüğünü söyledi.

Mahkeme, Muğla'daki Lagina Antik Kenti'nde yapılan madenciliğe "dur" dedi Mahkeme, Muğla'daki Lagina Antik Kenti'nde yapılan madenciliğe "dur" dedi

Yangının kontrol altına alınabilmesi için çalışmaların devam ettiğini belirten Tavlı, "Şu an çok sayıda ekip müdahalede bulunuyor. Şu an için bölgede herhangi bir tahliye söz konusu değil" dedi.

Tavlı, kendisinin de bölgede olduğunu ve çalışmaları yerinde takip ettiğini dile getirdi.