GZT Giresunspor Kulübü tarafından yapılan açıklamada, son olarak eski başkanlardan Sacit Ali Eren döneminde transfer edilen Adriano Facchini'ye 115 bin Euro tutarında bir borcun daha ortaya çıktığı belirtildi.

Gözden kaçırmayın

TFF duyurdu: Süper Lig'den 3 takım PFDK'ya sevk edildi TFF duyurdu: Süper Lig'den 3 takım PFDK'ya sevk edildi

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden GZT Giresunspor'un transfer tahtasının, eski kalecisi Adriano Facchini'ye olan borcu nedeniyle kapatıldığı aktarıldı.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, Giresunspor'un sene başından bu yana eski dönem borçlarını ödeyebilmek için mücadele ettiği vurgulandı.

"TRANSFER TAHTASI GELEN BU BORÇ NEDENİYLE TEKRAR KAPATILDI"

Son olarak eski başkanlardan Sacit Ali Eren döneminde transfer edilen Adriano Facchini'ye 115 bin Euro tutarında bir borcun daha ortaya çıktığı belirtilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Giresunspor'umuzun transfer tahtası, gelen bu borç nedeniyle tekrardan kapanmıştır. Süper Lig'de kalıcı olmak için büyük mücadele veren Giresunspor'umuz, eski yönetimlerin sonu gelmeyen borç yüküyle de mücadele etmektedir. Her gün yenisi eklenen ödenmeyen eski borçlar ile karşı karşıya kalmamız, artık kabul edilebilir sınırları aşmıştır. Bu bitmeyen borç yükünün yarattığı tahribat ve hasarı Giresunspor kamuoyunun takdirine bırakıyoruz."

Brezilyalı file bekçisi Adriano Facchini, Giresunspor'un TFF 1. Lig'de mücadele ettiği 2019-2020 sezonunda kadroda yer almıştı.