Haber: Fatoş Erdoğan

Kazada yakınlarını kaybeden ailelerle duruşma öncesinde İsmet İnönü Parkı'nda bir araya gelen Özel, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Çorlu'da annelerin, ailelerin direncinin bütün mazlum ve mağdurlara örnek olması gerektiğini söyledi.

Davayı yakından takip ettiklerini ifade eden Özel, "Son sözüm şudur; biz geçen sefer söylemiştik, çok daha kararlı, çok daha güçlü ve çok daha kalabalık geleceğiz diye. Bunu sağlayan halkın iradesi. 31 Mart'ta her türlü adaletsizliğe 'dur' dediler. Geçen sefer kararı yerel seçimlerden sonraya bırakanlar, bugün bir kere daha düşünsünler." dedi.

Çorlu Tren Katliamı Davası

Özel, 31 Mart'ta milletin Çorlu'da yavrusunu kaybetmiş annelerin yanında durduğunu kaydetti.

Halkın bundan sonra da mazlumların ve masumların yanında olacağını belirten Özel, "Biz o duruşmayı ertelediklerinde çağrı yapmıştık. Biz bir olaya ilk gün üzülüp sonra unutmak bu ülkede yeni acıların yaşatılmasına sebebiyet veriyor. Geçen duruşmada kararı seçim sonuna bırakanlar bir kez daha düşünsünler. Ölenleri suçlu, suçluları masum gösteren bir karara kimse yeltenmesin. Bu burda bitmez. Bu haksız hukuksuz kararları alanların peşini bırakmam." diye konuştu.

Özel, açıklamasının ardından, tren kazasında yaşamını yitirenlerin yakınlarıyla davanın görüleceği Halk Eğitim Merkezi'ne yürüyüşe geçti.