Euronews'in haberine göre, Fransa Futbol Federasyonu (FFF) Başkanı Noel Le Graet, Arjantin Futbol Federasyonu'na bir mektup yazarak, Arjantinli oyuncuların Kylian Mbappe ile 'alay eden' hareketlerinden rahatsızlık duyduğunu bildirdi. Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire de, "FIFA ne yapıyor?" diyerek konunun soruşturulması gerektiğini belirtti.

Arjantinli mevkidaşına bir mektup yazdığını belirten Fransa Futbol Federasyonu (FFF) Başkanı Noel Le Graet, Ouest-France gazetesine yaptığı açıklamada, "Bu aşırılıkları bir spor müsabakası bağlamında anormal buluyorum ve anlamakta zorlanıyorum. Çok ileri gidiyor. Mbappe'nin davranışı örnek teşkil ediyordu" dedi.

Fransa'yı penaltılarla yenerek Dünya Kupası'nı kazanan Arjantinli oyunculardan özellikle kaleci Emiliano Martinez'in davranışları birçok kişi tarafından eleştirildi. Martinez'in En İyi Kaleci ödülünü aldıktan sonra yaptığı hareket tepki çekmişti.

Finalin ardından Martinez'in soyunma odasında "Mbappe için bir dakikalık saygı duruşu" şeklinde tezahürat yaparak maçta üç gol atan Fransız yıldızla alay ettiği bildirilmişti.

F2-1

Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire de Sud Radio'ya verdiği bir mülakatta bu konunun sorulması üzerine Arjantinli oyuncuların tavrının "haysiyetsizce" olduğunu söyledi. 

"Fifa ne yapıyor?" diyen Le Maire, "Spor bir fair-play, başkalarına saygı, kaybedene saygıyla ilgili bir şey" ifadelerini kullandı.