Haber: Serap Cömertoğlu İşcan

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından organize edilen Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali, Naip Mahallesi'nde en güzel kiraz ve kiraz bahçelerinin seçilmesiyle başladı.Binlerce kişinin katıldığı kortej ise renkli görüntülere sahne oldu.

Köprübaşı mevkinde başlayan  çok sayıda vatandaşın ve gösteri ekiplerinin yer aldığı kortej, Tekirdağ Valiliği önünde sona erdi.
Kortejin ardından Atatürk Anıtı'na çelenk sunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar, Kiraz Cümbüşünden Kiraz Festivali’ne ve günümüze gelene kadarki festival süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 Festivalin şehrin marka değerini yükselttiğini belirten Volkan Nallar, “Süleymanpaşa Belediyemizin öncülüğünde düzenlenen festival organizasyonu, ulusal ve uluslararası düzeyde toplumsal birlik ve beraberliğimizi pekiştiren, geleneklerimizi gelecek nesillere taşıdığımız ve şehrimizin marka değerini yükselten uluslararası bir festivaldir. Bu yıl 58. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivalimizde 4 gün boyunca; yurt içi ve yurt dışından gelen misafir ekiplerin halkoyunları gösterileri ve konserleri, kiraz yarışmaları, sergiler, sportif yarışmalar, gösteriler, turnuvalar, yerel sanatçılarımızın konserleri, ünlü sanatçılardan oluşan gece konserleri, yüzme etkinliği, sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikler siz değerli hemşehrilerimiz ve konuklarımızın beğenisine sunuyoruz” dedi.

Tekirdağ Kiraz Festivali’ni daha iyi yerlere getirmek için daha çok çalışacaklarının altını çizen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar; “Şehrimize milyonlarca yerli ve yabancı turist gelecek. Çok büyük ve önemli bir organizasyon yapıyoruz. Yapıyoruz derken bu organizasyonu sadece belediye olarak biz değil, vatandaş olarak, esnaf olarak bu şehirde yaşayan tüm hemşehrilerim ile birlikte yapıyoruz. İşte Tekirdağ Kiraz Festivali’nin hikayesi bu. Tekirdağ Kiraz Festivali’nin ruhu bu… Ben herkese çok teşekkür ediyorum. El birliği ile festivalimizi daha da iyi yerlere getireceğiz. Festivalimizin şehrimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

 Nallar’ın konuşmasının ardından protokol üyeleri hep birlikte 58. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali’nin ateşini yaktı.


Korteje, CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Candan Yüceer, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Saray Belediye Başkanı Abdül Taşyasan, Malkara Belediye Başkanı Nergis Karaağaçlı Öztürk, Hayrabolu Belediye Başkanı Tuncer Başoğlu, Tekirdağ Baro Başkanı Av. Egemen Gürcün, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, yurtdışından gelen misafirler, bando ekipleri, spor kulüpleri, hemşehri dernekleri, gösteri ekipleri ve vatandaşlar katıldı.

Kiraz Festivali Ateşler Yakıldı