Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iştiraki GASKİ'nin, Belediye Başkanı Fatma Şahin'in bir dönem çalıştığı SANKO Holding'e bağlı ÇİMKO'ya üç ayrı ihale verdiği ortaya çıktı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bir dönem kendisinin de çalıştığı SANKO Holding'in iştiraki ÇİMKO’ya 14 milyon lirayı bulan çimento ihaleleri verdiği ortaya çıktı.

FATMA ŞAHİN'İN EŞİ FİRMAYA BAĞLI GRUPTA YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Fatma Şahin'in eşi İzzet Şahin ise bu firma grubuna bağlı Süper Film şirketinde yönetim kurulu üyesi olarak çalışıyor. Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre, "GASKİ Enerji Yatırım Hizmetleri İnşaat ve Sanayi Ticaret şirketi 2018, 2020 ve 2021 yıllarında yaptığı ayrı ayrı üç ihaleyi de ÇİMKO Çimento ve Beton Sanayi Ticaret Anonim Şirketi kazandı.

Gözden kaçırmayın

Bülent Arınç, iktidarı gençler üzerinden eleştirdi Bülent Arınç, iktidarı gençler üzerinden eleştirdi

2020'DE 3 BUÇUK MİLYON LİRALIK SÖZLEŞME

2018 yılında yapılan “dökme çimento” alımı ihalesini kazanan söz konusu şirketle belediye arasında üç milyon lira üzerinden sözleşme imzalandı. İştirak şirketin 12 Mart 2020 tarihinde yaptığı “çimento alımı” işi ihalesinde ise şirketle 3 milyon 537 bin 500 lira üzerinden anlaşıldı. İhalenin istisna usulüyle yapılması ve ihaleye tek teklifi veren şirketin söz konusu şirket olması dikkat çekti" denildi.

2021'DE 7 BUÇUK MİLYON LİRALIK SÖZLEŞME

Haberde ayrıca, "GASKİ Enerji’nin 14 Nisan 2021 yılında yaptığı “dökme çimento ve torbalı çimento alım işi” ihalesi için ise 7 milyon 518 bin 750 lira üzerinden sözleşme imzaladı. Bu ihale de istisna usulüyle yapıldı ve tek geçerli teklifi aynı şirket verdi. 21 Nisan 2021’de başlayan iş 21 Nisan 2022’de sona erecek" ifadeleri de yer aldı.

FATMA ŞAHİN, İŞ HAYATINA SANKO'DA İŞ HAYATINA BAŞLAMIŞ

ÇİMKO şirketi Adıyaman Çimento Fabrikası’nın 1995 yılında özelleştirilmesiyle çimento sektöre giren SANKO Holding’e ait. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in kendi internet sitesinde yer alan biyografisinde SANKO’da iş hayatına başladığı ile 18 yıl boyunca İşletme Mühendisi ve İşletme Müdürü olarak çalıştığı belirtiliyor.