Farplas'ta işçilerin patronun zam oranına ve yüzlerce işçinin atılmasına karşı başlattığı eylem, sendikalaşma mücadelesi ile devam ediyor.

Farplas'ta işçilerin patronun zam oranına ve yüzlerce işçinin atılmasına karşı başlattığı eylem, sendikalaşma mücadelesi ile devam ediyor. Taleplerini sendika ile alacaklarını söyleyen yüzlerce işçi son 1 haftada DİSK'e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikası'na üye oldu.

Anayasal haklarını kullanarak DİSK'e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikası'nda örgütlenen işçiler istifa baskısı, tehdit ve işten atılmaların başlaması üzerine fabrika önünde direniş başlattı. İşten çıkarılan yüzlerce işçinin çıkış tebligatlarının çağrıldıkları bir otelde taşeron avukatları tarafından yapıldığını vurgulayan Birleşik Metal-İş Sendikası, "İşten çıkarılan işiler bu sabah fabrikanın önüne bir yürüyüş gerçekleştirdi. Farplas Otomotiv’de mücadele işten atmalara, baskıya ve hukuksuzluğa rağmen tüm kararlılığı ile devam ediyor" açıklamasını yaptı. Eylemdeki işçiler, "Yaşasın onurlu mücadelemiz, sendika hakkımız engellenemez" sloganlarıyla yürüdü.

Gözden kaçırmayın

TÜMTİS açıkladı: Yemek Sepeti işçileri hukuk mücadelesini kazandı TÜMTİS açıkladı: Yemek Sepeti işçileri hukuk mücadelesini kazandı