Elazığ'da yaşamına son veren Enes Kara'nın babası Mehmet Kara, oğlunun Nur Cemaati'ne ait bir yurtta kaldığını ve kendisinin de 25 yıldır bu cemaatin içinde olduğunu söyledi.

Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Enes Kara, cemaat yurdunda yaşadığı baskılar ve yaşadığı gelecek kaygısı nedeniyle yaşamına son verdi. Kara’nın babası oğlunun Nur Cemaati’ne ait bir yerde kaldığını belirtti.

BABASI KONUŞTU: "25 YILDIR CEMAATİN İÇERİSİNDEYİM"

TELE 1’den Fırat Yeşilçınar’a konuşan ve 25 yıldır cemaat içerisinde olduğunu söyleyen Enes Kara’nın babası Mehmet Kara, şunları kaydetti:

"Sürekli telefonla oynuyordu. İçine kapanık birisiydi. Fazla konuşmazdı. Çevresiyle falan da konuşmazdı. Videosunu izledim. Kaldığı yer güzel insanların kaldığı yer. Talebelerin kaldığı yer. Orada kalmasını tavsiye ettim. Devlet yurdunda başvuru yapmadık. Durumumuz iyi. Manevi olarak ahiretine faydası olsun istedim. Ben 25 yıldır Risale-i Nur okuyorum. Bir zararını görmedim. Ben bu cemaatin 25 yıldır içindeyim. Kaldığı yerde hiçbir sorun yoktu. Sürekli arkadaşlarıyla iletişim halindeydik. Birkaç ay kalır sonra alışır dedim.  Cenazeyi aldık şu an dönüyoruz Hatay’a. Biz kimseden şikayetçi değiliz. Olaydan sonra durumunu daha iyi anladık."

"SİTE İÇERİSİNDEKİ BÜTÜN EVLER CEMAATE AİT"

Olayın yaşandığı an bina önünde olan bir görgü tanığı ise “8 katlı bir binadan atlamış. Binanın olduğu yer bir site. 15 yıldır Nur Cemaati burada bu çalışmaları yapıyor. Site içerisindeki bütün evler onlara ait” diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Tıp öğrencisi Enes Kara dün bir video çekerek hayatına son vermişti. Cemaat yurdunda yaşadığı baskılar ve yaşadığı gelecek kaygısı nedeniyle yaşamına son verdiğini ifade eden Enes Kara, şu ifadeleri kullanmuştı:

Gözden kaçırmayın

TÜİK açıkladı: Trafik kazalarında geçen yıl 5 bin 362 kişi yaşamını yitirdi TÜİK açıkladı: Trafik kazalarında geçen yıl 5 bin 362 kişi yaşamını yitirdi

“Herkes doktorluktan kaçıyor, çünkü mobbing var, uzun süreli nöbetler var, hastadan şiddet görme ihtimali var, köle gibi çalışıyorsunuz, ben böyle bir gelecek istemiyorum. Bulunduğum cemaat yurdunda namaz kılma ve cemaatin dersine katılmak zorunlu, verdikleri kitapları okumak zorunlu, kendim müslüman değilim, ailem bilmiyor, buradan ayrılmak istediğimi söylediğimde hayır cevabını aldım.”