Konya'da, Konya Şehir Hastanesi'nde bir hasta yakını tarafından katledilen kardiyoloji uzmanı Ekrem Karakaya için anma töreni düzenlendi. Törende konuşan Prof Dr Mehmet Koç, "Karakaya'ya şehit unvanı verildi" dedi.

Ankara'da aile sağlık merkezlerine Covid-19'a karşı koruyucu ekipman talebi Ankara'da aile sağlık merkezlerine Covid-19'a karşı koruyucu ekipman talebi

Şehir Hastanesi'nde görevli Ekrem Karakaya, 7 Temmuz'da hasta yakını Hacı Mehmet Akçay tarafından katledilmiş, saldırgan da olayda intihar etmişti. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Konya Şehir Hastanesi'nde anma töreni düzenlendi.

İl Sağlık Müdürü Koç, saldırıda hayatını kaybeden Karakaya'ya şehit unvanı verildiğini belirterek, şunları söyledi:

"Şehidimizin ailesi artık yüce devletimize emanet. Ekrem kardeşimize devletimiz şehit unvanı verdi. Bundan sonra eşi ve kıymetli evlatları şehit yakını olarak devletimizin ve milletimizin şemsiyesi altında ömür boyu korunacaklar.

Şehit Karakaya'nın adının Konya'da bazı sağlık tesislerine ve caddelere verilerek yaşatılacağını da belirten Koç, "Şehidimizin adını yaşatma adına devlet büyüklerimiz gerekenleri yapıyorlar. Rabbim bu acıları bir daha yaşatmasın" dedi.

"HİÇBİR HASTASI YA DA İŞ ARKADAŞI İLE UFACIK DA OLSA BİR MÜNAKAŞASI OLMADI"

Mesai arkadaşları adına kürsüye gelen kardiyoloji uzmanı doktor Selçuk Öztürk şunları söyledi:

"Ekrem abimiz kliniğimizin yaşça ve tecrübece en büyüklerinden olmasına rağmen bizlere saygısından dolayı abi diye hitap eder, hastalarına hakim olsa bile hepimizle istişare ederdi. Hiçbir hastası ya da iş arkadaşı ile ufacık da olsa bir münakaşası olmadı...

"Kliniğimizde 1 yılda kendisini öylesine sevdirdi ki hekim ve hekim dışı tüm personellerin en sevdiği ve saygı duyduğu kişi oldu. En son Şeker Bayramı'nda nöbetçi olmamasına rağmen bayram öncesi kalan hastalara ve izne ayrılan hekim arkadaşların hastalarını devralarak her gün vizit yaptı. Ben buna şahidim. Sürekli hastalarından olumlu geri dönüşler alan bir kardeşimizdir. Hatta daha önce çalışmış olduğu Karabük ilinden Konya'ya gelen hastalarını biliyoruz."