DİSK'ten üç ilde 15-16 Haziran anması

15-16 Haziran işçi eylemlerinin 48'inci yıl dönümünde DİSK öncülüğünde İstanbul, İzmir ve Ankara'da anma etkinlikleri düzenlendi. Etkinliklere, DİSK üyelerinin yanı sıra HDP, CHP milletvekili aday...

EMEK DÜNYASI 12.06.2018 - 14:27 12.06.2018 - 14:27 Dokuz8 Haber
15-16 Haziran işçi eylemlerinin 48'inci yıl dönümünde DİSK öncülüğünde İstanbul, İzmir ve Ankara'da anma etkinlikleri düzenlendi. Etkinliklere, DİSK üyelerinin yanı sıra HDP, CHP milletvekili adayları ile çeşitli kitle örgütleri katıldı.
İZMİR[mks_dropcap style="letter" size="52" bg_color="#ffffff" txt_color="#000000"]D[/mks_dropcap]İSK Genel İş İzmir Şubeleri, 15-16 Haziran 1970 işçi eylemlerinin yıl dönümünde yarım gün iş bırakma eylemi yaptı. İş bırakma eylemi hem kamuda hem de belediyelerde hak kayıplarına sebep olan kadro aldatmacasına karşı ayrımsız, şartsız kadro verilmesi talebi ile yapılırken iş bırakma otobüs hatları haricinde birçok belediye hizmetinde etkili olduğu gözlemlendi.Eyleme İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri'nin temsilcileri de katılarak destek verdi. KESK, TMMOB, EMEP, HAZİRAN üyeleri, CHP ve HDP milletvekili adayları da katıldı. Yürüyüş boyunca emniyetin trafiği durdurmaması işçilere zorluk yaşattı.İSTANBUL15-16 Haziran büyük işçi direnişinin 48’inci yıl dönümüne ilişkin açıklama yapan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, “15-16 Haziran 1970’de tek tip sendika dayatmasını durduran işçiler, 2018 Haziran’ında dayatılan rejimi de durduracaktır” dediDevrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) 15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişi’nin 48’inci yıldönümü dolayısıyla “Ülkemizi ve emeğimize sahip çıkacağız” sloganıyla Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda basın açıklaması yaptı.Açıklamaya, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu’nun yanı sıra, Halkların Demokratik Partisi (HDP) 1’inci bölge milletvekili adayları Musa Piroğlu, Erol Katırcıoğlu, Sema Uçar ve çok sayıda işçi katıldı.ANKARADİSK Ankara Bölge Temsilciliği, 15-16 Haziran büyük işçi direnişinin 48’inci yıl dönümünde Olgunlar Madenci Anıtı önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Grup adına basın açıklamasını okuyan DİSK Ankara Bölge Temsilcisi Tayfun Görgün, demokrasi mücadelesinde 15-16 Haziran yolumuzu aydınlatıyor ifadelerini kullandı. Basın açıklamasına KESK Eş Başkanı Mehmet Bozgeyik ve CHP Çankaya İlçe Örgütü destek verdi.  

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@