Mardin'in Derik ilçesindeki kazada ölen 20 kişiden 17'si Derik'te, biri Artuklu'da, biri Diyarbakır'da defnedildi. Bir kişinin cenazesi ise Çanakkale'ye götürüldü.

Green Card başvuruları başlıyor: Pasaport şartı rafa kalktı Green Card başvuruları başlıyor: Pasaport şartı rafa kalktı

Mardin'in Derik ilçesinde Üçyol mevkisinde dün meydana gelen kazaya müdahale edenlere freni patlayan tırın çarptığı kazada ölenlerin otopsi işlemleri tamamlandı.

Ailelerine teslim edilen cenazelerden, İnan Berk, İbrahim Halil Has, İsa Ayebe, Ahmet Aktay, Ünal Ekinci, Bese Bağlayan, Mülkiye Acar, Hamit Akkoyun, Servan ve Mihriban Tanrısever, Fesih, Kemal ve Velat Dağ, İrfan Aktaş, Baran Açan, Hatip Denk ve Sitti Abun için Derik'te ayrı ayrı tören yapıldı. Cenaze törenlerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da katıldı.

Cenazeleri alınan 20 kişiden 17'si Derik'te, Bover Babur'un cenazesi ise merkez Artuklu ilçesinde defnedildi. Kazada ölen Necla Önen'in cenazesi Diyarbakır'daki Mardinkapı Mezarlığında toprağa verilirken polis memuru Yahya Ergin'in cenazesi ise Mardin'de düzenlenen törenin ardından memleketi Çanakkale'ye gönderilmişti.