İzmir Çiğli Belediyesi, çocuklara eğlenceli bir yaz tatili yaşatmak amacıyla farklı filmlerin yer alacağı "Sinema Akşamları"na ev sahipliği yapacak.

Bornovalılardan 100 yılda 1922 kişiyle zeybek Bornovalılardan 100 yılda 1922 kişiyle zeybek

Çiğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün organize edeceği Sinema Akşamları etkinliğinde birbirinden güzel filmler farklı mahallelerde çocuklarla buluşacak. İlk etkinlik 18 Temmuz Pazartesi günü Ahmet Efendi Mahallesi'nde "Koca Ayak ve Ailesi" filmiyle başlayacak. Etkinlik kapsamında "Çılgın Köpekler" filmi 25 Temmuz'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk Mahallesi, 15 Ağustos'ta Sasalı Mahallesi'nde, "Koca Ayak ve Ailesi" filmi 8 Ağustos’ta Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi’nde, "Leo Da Vinci" filmi 22 Ağustos'ta Evka-6 Mahallesi’nde gösterime girecek.

Yaz tatilinde çocuklara sosyalleşme ortamı yaratmak için çalıştıklarını ifade eden Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Çocuklarımızın yaz tatilini eğlenceli ve verimli geçirmesi için sosyal aktiviteler düzenlemeye devam ediyoruz. 26 mahallemizi gezen tiyatro tırımızın ardından Sinema Akşamları etkinliğimizi başlatıyoruz. Tüm çocuklarımızı eğlence ve macera dolu filmlerin gösterileceği sinema aksamları etkinliğimize bekliyoruz” diye konuştu.