Bugün Cumhur İttifakı'nın adayı olduğunu açıklayan Erdoğan için "Kaybedeceği bir seçim' diyen CHP'li Altay, erken seçim açıklamalarına, "Ne zaman yok dediyse 3 ay sonra erken seçim olmuştur" yanıtını verdi.

Hüseyin Çelik: Kurduğumuz bahçede birileri gecekondu yapmış, oradan abuk sabuk şeyler söylüyor Hüseyin Çelik: Kurduğumuz bahçede birileri gecekondu yapmış, oradan abuk sabuk şeyler söylüyor

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Cumhur İttifakı'nın adayı olduğunu açıklamasının ardından CHP'den ilk yorum geldi. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Kaybedeceği bir seçime adaylığını açıkladı" dedi.

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı adaylığını resmen ilan etti. Erdoğan, konuşmasında seçimlerin 2023 Haziran'da yapılacağını açıklarken, Cumhur İttifakı'nın adayı için de "İşte söylüyorum, Cumhur İttifakı'nın adayı Erdoğan" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Erdoğan'ın adaylığı için Cumhuriyet'e açıklamalarda bulundu. Altay, "Bizim için bir mahsuru yok" dedi ve Erdoğan'ın seçim tarihi açıklamalarına da yanıt verdi. Altay, "Erdoğan ne zaman erken seçim yok dediyse bil ki 3 ay sonra erken seçim olmuştur" ifadelerini kullandı.