İYİ Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Buğra Kavuncu, ittifak tartışmaları için kararlarının net olduğunu belirterek, “CHP’deki değişiklik kararımızı etkilemeyecektir” dedi.

T24’ten Eray Görgülü’ye konuşan Buğra Kavuncu, CHP’deki Genel Başkan değişiminin, bu kararın yeniden gözden geçirilmesine etki edip etmeyeceği sorusunu, “Bu karar, kişilere bağlı veya partilerdeki yönetim değişikliklerine bağlı veya hali hazırda o dönem alınan kararın olduğu süreçte yönetimde bulunan yapılara bağlı olarak alınmış bir karar değil. CHP’deki kongre sonrasında oluşan yönetim değişikliği bu kararı etkilemeyecektir” diye yanıtladı.

Kavuncu, “Hiçbir partideki yönetim değişikliği bu kararı etkilemeyecektir. Bizim çizgimiz net. Biz milletimizin önüne 25 yıldır 2 kutuplu 2 ana eksen arasında olan kavgada üçüncü bir yeni alternatif milletimizin önüne koymak istiyoruz” diye konuştu.

NEBİ HATİPOĞLU’NA TEPKİ: ESKİŞEHİR SEÇMENİ GEREKLİ TEPKİYİ VERECEKTİR 

Kavuncu, Eskişehir’de ön seçimden çıkarak İYİ Parti’den Milletvekili seçilen Nebi Hatipoğlu’nun AKP’ye transfer olması ile ilgili de, “Eskişehir seçmeni gerekli tepkiyi verecektir” dedi. Milletvekillerinin, milletvekilliğinden istifa etmeden başka partilere transfer olmasının yasalarla engellenmesi gerektiğini de kaydeden Kavuncu, özetle şunları söyledi: “80 bine yakın Eskişehirli seçmenin oyunu almışsınız ve bu millet size bizi muhalefet olarak temsil et demiş. Muhalefet olması için Meclis’e gönderilen bir vekilin iktidar partisine geçmesi ne etiktir ne ahlakidir.”