CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Bu iktidar uyguladığı yanlış politikalar sonucu toplumun büyük bir kısmını yokluk ve yoksulluğa mahkûm etti. Şimdi kendileri insan içine çıkamıyorlar. Öğretmenlerimize evlere gidin, ihtiyaç sahiplerini belirleyin diye talimat veriyorlar” dedi.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla öğretmenlerin ihtiyaç sahiplerinin belirlenmesi için evlere gönderildiğini söyledi. Arık, şöyle konuştu:

“Bu iktidar uyguladığı yanlış politikalar sonucu toplumun büyük bir kısmını yokluk ve yoksulluğa mahkûm etti. Şimdi kendileri insan içine çıkamıyorlar. Öğretmenlerimize evlere gidin, ihtiyaç sahiplerini belirleyin diye talimat veriyorlar. Ey beceriksiz iktidar, uyguladığınız yanlış politikalar sonucu bugün öğretmenlerimiz bile yardıma muhtaç halde, bir ücretli öğretmen açlık sınırının altında maaş alıyor, 6 bin lira ücret alıyor. Sizin bu güzel ülkeye yaptığınız kötülüğü dünya alem bir araya gelse yapamaz. Camiye siyaset soktunuz, kışlaya siyaset soktunuz, şimdi de okullara siyaset sokmaya çalışıyorsunuz ama ne yapsanız nafile, bu son çırpınışınız. Geliyor gelmekte olan, gidiyor gitmekte olan.”