Yargıtay'da 4 yıl 11 aylık cezası onanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'un bugün 11.30’da İstanbul Adliyesi’ne giderek infaz başvurusunu yaptı. Kaftancıoğlu işlemlerinin tamamlanması için Silivri Cezaevi'ne götürüldü. İşlemlerin arından cezaevinden çıkan Kaftancıoğlu, yarınki Ekrem İmamoğlu'nun mahkemesine dikkat çekerek "Orada olacağız" dedi.

Kılıçdaroğlu 7,5 milyon gence seslendi: Türkiye'nin kaderini siz değiştireceksiniz Kılıçdaroğlu 7,5 milyon gence seslendi: Türkiye'nin kaderini siz değiştireceksiniz

İnfaz işlemlerinin tamamlanmasının ardından Silivri Cezaevi çıkışında kendisini bekleyen kalabalığa konuşan Kaftancıoğlu şunları söyledi:  

"Esas olan ahlak, esas olan akıl ve esas olan adaletse 'Nerede kalmıştık?' demiştim. Bugün aslında bizim, İlçe Başkanlığımız ve il yöneticilerimizle hem önümüzdeki günlerdeki davaları, hem de yapacağımız işleri, suçluların hesap vermesi için, daha çok yapacağımız işleri planlamak üzere bir toplantımız vardı.

"ÇALIŞMAYA DEVAM"

O nedenle ben ilçe başkanlarımız ve il yöneticilerimiz ile toplantı saatini 20.30'a alıyoruz. İl başkanlığımızda çalışmaya devam. Hesap vermesi gerekenlerin hep beraber, kendimiz için değil, etrafımızdaki bir kaç kişi için değil, zenginleştirmek istediklerimiz için değil; kötü sistemin bütün iyi insanları için fikri, inancı, kimliği ne olursa olsun, kötü sisteme mahkum edilen bütün insanlar için hep beraber çalışmaya devam.

Bugün genel başkanrımızın Çubuk olayındaki mahkemesi görüldü. Ne yazık ki, sizleri burada 5-6 saate mahkum eden anlayış, Genel Başkanımıza, tüm dünyanın önünde linç girişiminde bulunan kişilere verilen cezaları söylemeye bile gerek yok.

Yarın 16 milyon İstanbullu'nun iradesini yargılamaya kalkacaklar. Yarın Ekrem Başkan'ın mahkemesi var, hep birlikte orada olacağız. Uzun lafın kısası, terleyeceğiz, yorulacağız. Ancak adalete inanan insanların yorgunluğunu çalışarak bu ülkeye nefes aldırmak giderir. İyi ki varsınız, iyi ki yol arkadaşlarımsınız, iyi ki Cumhuriyet Halk Partisi bizleri buluşturmuş."