İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yönelik "Her gün HDP ve Kürtlere hakaret etmeyi kendisine görev edinmiş" sözlerine yanıt verdi.

İYİ Parti'nin sosyal medya hesabından paylaşılan açıklamada Zorlu, "Bugün bir siyasi partinin Eş Genel Başkanı, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in 9 Kasım 2022 tarihli Grup Toplantımızdaki konuşmasında dile getirdiği eleştiriler karşısında; bir parti Genel Başkanı’na yakışmayacak çirkinlikte, terbiye sınırlarını aşan ve kutuplaştırıcı bir nefret dilini benimseyerek; asılsız suçlamalar ve hakaretlere başvurma yolunu tercih etmiştir" ifadelerini kullandı.

"Partimizin ve Genel Başkanımızın söz konusu konuşmasındaki tespit ve uyarıları son derece açık ve nettir" diyen Zorlu, şunları söyledi: "Kürtler bu ülkenin, bu vatanın asli ve şerefli vatandaşlarıdır. Bu çerçevede, her türlü ayrımcılığı reddediyoruz. Ayrıca; yürüttükleri siyasetteki tutarsızlıkları örtmek için yalan ve hamasete başvuranların son dönemde düştükleri zor durumu anlamakla birlikte, her sıkışan parti liderinin partimize ve Genel Başkanımıza saldırmasını asla kabul etmiyoruz. Siyaset adı altında ilkesiz, seviyesiz yapılan bu gölge oyununu milletimizin takdirine havale ediyoruz."

FhTOiGtWABQYI7y