Yalıkavak Halk Kütüphanesi, 25 bin kitaplık kapasitesiyle yurttaşların kullanımına açıldı. Kütüphane, özellikle öğrenciler tarafından ilgi görmeye devam ediyor. Yalıkavak Mahalle Muhtarı Ali Çınar konuşmasında, kütüphanenin okullar kapalı olduğunda da çeşitli kurslara ev sahipliği yaptığını belirtti. Çınar, şunları söyledi:

“Gelen bağışlarla biz kendi kütüphanemizi doldurduk, 25 bin kitaba ulaştık. Fazla gelen kitapları da çevre illerden yeni açılan kütüphanelere destekte bulunuyoruz. Aydın Çine’deki yeni açılan bir kütüphanemize, Turgutreis’teki yeni açılan bir kütüphanemize, Çanakkale’de, Ordu Aybastı’da yeni açılan bir kütüphaneye destekte bulunduk. Yalıkavak’a güzel bir kütüphane kazandırdık. İyi ki açmışız burayı diyoruz. Başkanımız Ahmet Aras’a çok teşekkür ediyoruz.”

"Futbolda şike kumpası" davasının yeniden görülmesine devam edildi "Futbolda şike kumpası" davasının yeniden görülmesine devam edildi

Yalıkavak Muhtarlığı Halk Kütüphanesi çalışanı Akile Yapıcı ise günde 150 civarı öğrencinin kütüphaneyi ziyaret ettiğini paylaşarak, kütüphane binasının tahsisi için Bodrum Belediyesi ve Başkan Aras’a teşekkür etti.