2021 Kasım'da 66 bin doları gördükten sonra 18 bin dolara kadar çekilen lider kripto para Bitcoin, bugün 23 bin doları görerek 1,5 aydır en yüksek seviyesine ulaştı. Rallinin hafta boyunca devam etmesi bekleniyor.

Haziran ayında yaşanan sert satışlarla 30 bin dolardan 18 bin dolara kadar gerileyen Bitcoin için Bitbank analisti Yuya Hasegawa, "Kısa vadeli görünüm yukarı yönlü. Bu hafta 29 bin dolara kadar yükselebilir" dedi.

Glassnode analistleri de, "1 aydan uzun süredir ortalama maliyet fiyatının altında işlem görüyordu. Pek çok gösterge fiyatın dip yaptığına işaret ediyordu. Ancak toparlanma önümüzdeki günlerde yüzde 25'e ulaşabilir" açıklamasınaı yaptı.

İstanbul'da lahmacun fiyatı tartışması: Siz lahmacunu kaça yiyorsunuz? İstanbul'da lahmacun fiyatı tartışması: Siz lahmacunu kaça yiyorsunuz?

Teknik göstergelere bakan analistler ise Bitcoin fiyatında yukarı hareket için öncelikle 25 bin dolar seviyesinin geçilmesi gerektiğini ifade ediyorlar. Bitcoin şu sıralar yüzde 7'ye yakın artışla 23.670 dolar seviyesinde.