Bakan Pakdemirli: "Büyük yangınların hepsini söndürdük"

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Muğla Köyceğiz yangınını da kontrol altına aldık. Böylelikle ülkemizde gerçekleşen büyük yangınların hepsini söndürmüş olduk" açıklamasını yaptı.

GÜNDEM 12.08.2021 - 10:50 12.08.2021 - 10:59

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 28 Temmuz'da başlayan ve 15 gündür devam eden orman yangınlarına ilişkin yeni bir açıklamada bulundu.

Bakan Pakdemirli, sosyal medya hesabından "Ülkemizde gerçekleşen büyük yangınların hepsini söndürmüş olduk" mesajını paylaştı.

"KÖYCEĞİZ YANGININI DA KONTROL ALTINA ALDIK"

Pakdemirli, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, bizlere desteklerini esirgemeyen ülkelere, kamu kurum ve kuruluşlarına, STK’lara teşekkür ederiz. Canımız yandı, nefesimiz yandı. Hep birlikte yeşerteceğiz. Müsterih olun. Böylelikle ülkemizde gerçekleşen büyük yangınların hepsini söndürmüş olduk. Bu büyük afette aziz milletimizle de orman için tek yürek olduk. Minnettarız.

28 Temmuz’da başlayan, 15 gün süren ve tarihimizde gördüğümüz en büyük orman yangınlarını yaşadığımız bu süreçte, son halka olan Muğla Köyceğiz yangınını da 'ormanın kahramanları'nın büyük bir özverisiyle kontrol altına aldık."

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST