MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin olağan grup toplantısında gündeme dair açıklama yaptı. Geçtiğimiz hafta Kahramanmaraş'ta yaşanan 7.7 ve 7.6'lık iki büyük depremin ardından sessizliğe gömülen Bahçeli, deprem bölgesine gitmemiş ve konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmamıştı. Öte yandan Meclis'te grubu olan tüm partiler toplantılarını iptal ederken Meclis ise tatil edilmişti.

Geçtiğimiz hafta toplantısını iptal etmeyen MHP, bu hafta da grup toplantısını iptal etmedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, haftalık konuşmasını yapmak için kürsüye çıktı.

Deprem sürecinde yardım çalışmaları ile gündeme gelen Ahbap ve Babala TV, Bahçeli'nin hedefi oldu. Bahçeli, Haluk Levent ve Oğuzhan Uğur'u hedef alarak "Bu sahtekarların artık Türk televizyonlarında yer almaması lazım" dedi.

Binali Yıldırım adaylık başvurusunu son dakika yaptı Binali Yıldırım adaylık başvurusunu son dakika yaptı

TİP Milletvekili Ahmet Şık'ı da hedef alan Bahçeli "Geldiğimiz bu aşamada bu gedikli düşmanı TBMM’den yaka paça atmak devletin ve hukukun şeref ve güvenlik konusudur" açıklamasını yaptı.

Şık twitter'dan yaptığı açıklamada: "Ele geçirdikleri devletin tüm organlarını halka düşmanlık etmek için kullanan,yurttaşını ölüme terkeden siyasi parti kılığına girmiş. Saray Rejimi adındaki suç örgütünün ortağı bayrağın altına sakladıkları suçlarının, dinin ardına gizledikleri günahlarının üzerini örtme çabasında" yanıtını paylaştı.