İstanbul Bağcılar’da 9 yaşındaki kız çocuğunu tacize maruz bırakmakla suçlanan erkek mahalle halkı tarafından linç edilmek istendi. Fail yakalanarak gözaltına alındı.

İstanbul'un Bağcılar ilçesinde 9 yaşındaki kız çocuğunu istismara maruz bırakmakla suçlanan erkek gözaltına alındı. 

BirGün'ün aktardığı habere göre, ilçeye bağlı Kemalpaşa Mahallesi’nde bir apartmanın bodrum katında yaşayan erkek, bakkaldan eve dönen 9 yaşındaki kız çocuğunu istismara maruz bıraktı.

LİNÇ EDİLMEK İSTENDİ

Kız çocuğunu istismara maruz bırakan erkek ile göz göze geldiğini söyleyen yenge Gülnaz B., “Dışarıdan bakkaldan geldi. ‘Yenge, bana tacizde bulundu’ dedi. Ben de indim ve camlarına vurdum. Bizim çocuğumuzu taciz etmiş biri dedim. O sırada gördüm beyazlı olan üstünü değiştirdi. Kim çocuğumu taciz ettiyse çıksın diye bağırdım" diye konuştu.

Dede Galip B. ise “Dışardaydım telefon geldi torununa taciz edildi denildi. İki sefer tacizde bulunuyor sonra binaya kadar peşinden geliyor. Aile apartmanına geliyor binanın içinde de tacizde bulunuyor” ifadelerini kullandı.

Çocuğu istismara maruz bırakan erkek, mahalle halkı tarafından linç edilmek istendi. Şüpheli daha sonra yakalanarak gözaltına alındı.

Pınar Gültekin'in katilinin avukatı Erinan, kamuoyundan "sabır ve sükunet" istedi Pınar Gültekin'in katilinin avukatı Erinan, kamuoyundan "sabır ve sükunet" istedi

Fotoğraf: Ekmek ve Gül