Askerler arasında salgın hızla yayılıyor: 449 asker karantinaya alındı

Burdur 58'inci Piyade Er Eğitim Alayı'nda koronavirüs sebebiyle karantinaya alınan asker sayısı yükselerek 449 oldu.Burdur 58'inci Piyade Er Eğitim Alayı Binbaşı Maruf Kışlası'nda 33 askerin...

GÜNDEM 17.07.2020 - 08:20 17.07.2020 - 08:20

Burdur 58'inci Piyade Er Eğitim Alayı'nda koronavirüs sebebiyle karantinaya alınan asker sayısı yükselerek 449 oldu.

Burdur 58'inci Piyade Er Eğitim Alayı Binbaşı Maruf Kışlası'nda 33 askerin yeni tip koronavirüs (Covid-19) testinin pozitif çıkmasının ardından karantinaya alınan asker sayısı 449'a ulaştı.

228 ASKER DAHA KARANTİNAYA ALINDI

Daha önce temaslı oldukları tespit edilen 221 asker, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İstiklâl Yerleşkesi'ndeki Asımın Nesli Yurdu'na yerleştirilerek, karantinaya alınmıştı. Test sonuçları pozitif olan askerlerle temaslı 228 asker de Fereli Sinan Efendi Yurdu'nda karantinaya alındı. Böylelikle 2 yurtta karantinada olan toplam asker sayısı 449'a yükseldi.Burdur Valiliği, 58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığı'nda görev yapan 33 askerde koronavirüs tespit edildiğini, testi pozitif çıkan askerlerin tedavi altında alındığını açıklanmıştı. Milli Savunma Bakanlığı'ndan konuya ilişkin "Birçoğu asemptomatik olan askerlerimizin tamamının genel sağlık durumu iyidir" açıklaması yapılmıştı.

KARAMANLI İLÇESİ DE KARANTİNAYA ALINDI

Diğer yandan 2 kişide koronavirüs tespit edilmesi sonucu Karamanlı ilçesine bağlı Bademli Köyü karantinaya alınarak, giriş-çıkışlara kapatıldı. Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bademli köyümüzde 2 vatandaşımızda Covid-19 vakasına rastlanmış ve hastalığın çoğalmasını önlemek amacıyla İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile Bademli köyümüz karantinaya alınmıştır. Tarımsal faaliyetler kontrollü bir şekilde devam edecektir. Köyün ana girişinde bulunan jandarma ekiplerimiz ve İlçe Tarım Müdürlüğü personeli nin kayıt kontrolü ile çiftçilerimiz arazilerine gidip, gelebilecektir. Burdur ve ilçelerimizde hızla artış gösteren bu hastalığın yayılmasını önlemek amacıyla lütfen temizlik, maske ve mesafe kurallarına uyalım. Bademli köyümüze geçmiş olsun" dedi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@