Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT), depremin büyük zarar verdiği Hatay’da su şebekesini ayağa kaldırdı. Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (HATSU) en büyük destekçisi olan ASAT, Hatay’da toplamda 250 bin kişiye hizmet eden içme suyu tesislerin onarılmasının ardından bugüne kadar 275 noktada HATSU’nun mevcut şebekelerine bağlantı yaparak, depremzede vatandaşları suya kavuşturdu. 

ÇADIR VE KONTEYNERKENTLERE SU BAĞLANTISI

Dünya Evimiz Derneği Koondinatörü: İnsanların psikolojisini iyileştirecek çalışmalar yapmaya çalışıyoruz Dünya Evimiz Derneği Koondinatörü: İnsanların psikolojisini iyileştirecek çalışmalar yapmaya çalışıyoruz

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde çalışmalarını yoğunlaştıran ASAT ekipleri ilçede bugüne kadar 225 tanesi çeşme, 50 tanesi de konteynerkentlere bağlantılar olmak üzere toplam 275 bağlantıyı tamamladı. Çadırkentlerde ve konteynerkentlerde kalan depremzedelere suyu ulaştırmak için çalışan ekipler, Kırıkhan’da stadyumda kurulan çadır kente hizmet verecek sahra hastanesinin de su bağlantısını gerçekleştirdi. 

ASAT’IN BÖLGEDEKİ ÇALIŞMALARI SÜRECEK

Çalışmalar hakkında bilgi veren ASAT Genel Müdürlüğü Sistem Verimliliği Yetkilisi Cem Çakmak, “Stadyumda büyük bir çadır kent, çevresinde de konteynerler var. Bu bölgenin ihtiyaçlarını karşılamak için kurulmuş bir sahra hastanesi var. Bu hastanenin suyu olmadığı için buraya geldik. Bu tür kurumsal yerlere suyu ASAT Genel Müdürlüğü’müz temin etmekte. Ekiplerimiz HATSU’nun mevcut ana hat borusunu tespit edip açtılar ve akabinde bir abone şube yolu döşeyerek sahra hastanesinin borusuna bağlantı yapıp suyu verdi. ASAT olarak faaliyetlerimize vatandaşlarımızı suya kavuşturuncaya kadar devam edeceğiz” dedi.