Ankara Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs (Covid-19) nedeniyle zor durumda kalan aileler için başlattığı "Bir iftar da benden" kampanyasının internet sitesine sanal saldırıların yapıldığını açıkladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) tarafından evinde yemek yapacak kimsesi olmayan ve evinden çıkmaması gereken 65 yaş üstü yurttaşlara, kronik hastalara, engellilere ve dar gelirli ailelere ücretsiz olarak dağıtılması amacıyla başlatılan "Bir iftar da benden" kampanyasının http://iftarver.com sitesine sanal saldırıların yapıldığı açıklandı.

"SİSTEMİMİZİ YOĞUN SALDIRIYA TUTUYORLAR"

Belediye'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada internet sitesine yoğun saldırı gerçekleştirildiği belirtilerek, şu ifadelere yer verildi: "Sitemiz mübarek Ramazan ayının ilk gününde siz değerli vatandaşlarımızın yoğun ilgisi ve desteği sayesinde yaklaşık 10 milyon görüntülenme sayısına ulaşmıştır. Sizler bir aileye daha sıcak iftar yemeği ulaşsın gayretinde bir yoğunluk oluştururken, kötü niyetli birileri de sistemimizi yoğun saldırıya tutarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara sıcak yemek götürmemizi engellemeye kalkmaktadırlar. 24.04.2020 (bugün) saat 21.00'e kadar toplam 15.891 hayırsever vatandaşımızdan, toplam 101.847 iftar menüsü siparişi alınmıştır. Bu siparişlerin yaklaşık 25 bini şuan sanal pos kuyruğunda beklemekte ve periyodik olarak sisteme işlenmektedir."