ABB eski Başkanı Melih Gökçek’in 801 milyon dolar vererek yaptırdığı Ankapark’a ilişkin davada karar çıktı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkanı Mansur Yavaş’ın, maliyetini 801 milyon dolar olarak açıkladığı Ankapark’a ilişkin davada karar çıktı. Ankara 5. Sulh Hukuk Mahkemesi, ABB’nin işletmeci ile sözleşmeyi feshetmek istemesini haklı buldu, ancak Ankapark’ın ABB’ye teslim edilmesini engelleyen tedbir kararını kaldırılmadı.

ANKAPARK'IN TAHLİYE İŞLEMLERİ DURDURULMUŞTU

ANKA’da yer alan habere göre; eski ABB Başkanı Melih Gökçek döneminde yapılan ve şu anda atıl halde olan Ankapark’ın maliyetini mevcut Başkan Mansur Yavaş, 801 milyon dolar olarak açıklamıştı. ABB, işletmecinin atıl halde bıraktığı parkın sözleşmesini feshetmişti. Sözleşmeci buna karşı dava açmıştı. ABB ise hırsızlık olaylarının yaşanmaya başladığı Ankapark’ın tahliye işlemleri başlatmıştı ancak sözleşmeci buna da tedbir kararı koydurarak, tahliyeyi durdurdu.

AKP'li yönetici açıkladı: BİM CEO'su Aykaç, Tarım ve Orman Bakanı olacaktı yerine Pakdemirli atandı: O da içine etti AKP'li yönetici açıkladı: BİM CEO'su Aykaç, Tarım ve Orman Bakanı olacaktı yerine Pakdemirli atandı: O da içine etti

ABB'YE TESLİM EDİLMESİNİ ENGELLEYEN TEDBİR KARARI KALDIRILMADI

Ankara 5. Sulh Hukuk Mahkemesi, ABB ile sözleşmeci arasındaki davada, ABB’nin sözleşmeyi feshetmesini hukuka uygun buldu. Ancak Ankapark’ın ABB’ye teslim edilmesini engelleyen tedbir kararını kaldırmadı.

KAMU ZARARI HER GEÇEN GÜN MİLYONLARCA LİRA ARTIYOR

Her geçen gün kamu zararı milyonlarca lira artan, sürekli hırsızlık vakalarının yaşandığı ve çürümeye terk edilen parkın Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devri konusundaki belirsizlik sürüyor. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, bu sürecin telafi edilemez hasarlara yol açtığını, teslim gerçekleşmezse oluşacak kamu zararının her geçen gün milyonlarca lira artarak parkın değerinin bile önüne geçebileceği uyarısında bulunuyor.