Tarihi yerel seçimlerin ardından başlayan yeni siyasal dönem Anayasa tartışmalarıyla hızlandı. AKP ve CHP'nin 8 yıllık aranın ardından ilk defa dün görüşmesinin ardından bugün de DEM Parti Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile bir araya geldi. İki heyet arasında gerçekleşen görüşmelerin ardından ortak bir açıklama yapıldı. 

Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan, bugün saat 12.30'da CHP Genel Merkezi'ne geldi. Özgür Özel, Parti Genel Merkezi'nde Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan'ı karşıladı. Özgür Özel'e CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer de eşlik ederken, görüşmenin odağına yeni anayasa çalışmaları yer aldı. 

GÖRÜŞME SONRASI ORTAK AÇIKLAMA 

Görüşme sonrası ortak açıkama yaptı. Özel, ziyaret için Eş Genel Başkanlara teşekkür ederek yerel seçim sonuçlarının değerlendirildiğini ifade etti.

Bakırhan, "Bugün hem seçim sonuçlarını değerlendirdik. Verimli bir görüşme oldu. Kendilerini yerel seçimlerden aldıkları sonuç nedeniyle tebrik ettik. Bugüne kadar siyaset kurumu arasında duvarlar örülmüştü, kutuplaşma vardı. Siyaset kurumu özgürce, rahat bir ortamda tartışamıyordu. 31 Mart'ta halk, siyaset kurumuna çok önemli bir mesaj vermişti" ifadelerini kullandı.

"MUHALEFET OLARAK DAHA FAZLA BİR ARAYA GELECEĞİZ"

Bakırhan, muhalefet olarak daha fazla bir araya geleceklerini ifade etti.

Tuncer Bakırhan, "Anayasa tartışmaları da değerlendirildi. Samimiyete ihtiyaç var. Şu andaki mevcut iklime bakıldığı zaman bir samimiyet sorunu görülüyor. Bir yol temizliğine ihtiyaç var" diye konuştu.

Hatimoğulları ise "Hem CHP'nin 31 Mart seçimlerindeki başarısını hem de ondan sonraki seçimde Türkiye ve bölgedeki siyasal süreçleri görüşmeleri değerlendirmek için bir görüşme talebimiz olmuştu. Sayın Başkan sizleri tebrik ediyoruz, başarılarınızın devamını diliyoruz" dedi.