Gezi eylemlerinde öldürülen Ali İsmail Korkmaz davasında yargılanan sanık polis Hüseyin Engin'e basit yaralamadan 7 ay 15 gün hapis verildi. Anne Emel Korkmaz, “Dövülerek öldürülen bir gencin sanığına verilen bu ceza kabul edilebilir değil” dedi.

Eskişehir'de Gezi Direnişi sırasında dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz'ın ailesinin Anasaya Mahkemesine (AYM) yaptığı başvuru sonucunda polis memuru Hüseyin Engin bugün hakim karşısına çıktı. Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada Engin hakkında basit yaralamadan 7 ay 15 gün ceza verildi. Aile, kararı Yargıtay'a taşıyacak.

Savcı mütalaasında sanık polise kasten yaralama suçundan ceza verilmesini talep etti.

Sanatçı Kadir Çat'ın pasaport davası reddedildi Sanatçı Kadir Çat'ın pasaport davası reddedildi

Avukat Ayhan Erdoğan, Anayasa Mahkemesi kararı doğrultusunda eziyetin geniş yorumlanması ve sanığın insanlığa karşı suçtan cezalandırılmasını talep etti.

AVUKATLAR İNSANLIĞA KARŞI SUÇTAN CEZA TALEP ETTİ

Avukat Ayhan Erdoğan ise Anayasa Mahkemesi kararı doğrultusunda eziyetin geniş yorumlanması ve sanığın insanlığa karşı suçtan cezalandırılmasını talep etti.

BASİT YARALAMADAN CEZA

Kararını açıklayan mahkeme, sanık polis Hüseyin Engin hakkında basit yaralama suçundan 7 ay 15 gün hapis cezası verildi. Ayrıca bu hüküm ertelenmeyerek sanık hakkında 5 ay süreyle hak yoksunluğu kararı verildi. Korkmaz ailesinin avukatları, Yargıtay yolu açık olan bu kararı temyiz edeceklerini bildirdi.