AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Kayseri yerel televizyon kanalı TV1'de katıldığı Gündem Özel programında ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ekonomik sıkıntılardan dolayı vatandaşların AKP'ye kızgın olduğunu ifade eden Elitaş, Adalet Partisi'nin de 1970'lerde ortaya çıkan petrol krizinden dolayı iktidardan düştüğünü hatırlattı.

Bazı tütün mamullerinin piyasaya arzında gramaj sınırlaması Bazı tütün mamullerinin piyasaya arzında gramaj sınırlaması

"KIZGINLIK VAR"

Elitaş, "Şu an AK Parti'ye karşı bir kırgınlık, kızgınlık var. Ekonomik sıkıntılardan kaynaklı 'Niye böyle' diyenler var. Ama böyle global bazda bir ekonomik sıkıntı ne zaman oldu bilmiyorum ama herhalde 70'lerde bir petrol kriziyle ortaya çıkan bir sıkıntıydı.

O zaman çok önde olan Adalet Partisi'ni ikinci parti haline getirmişti. Tek başına iktidardan almıştı. Fakat 1929 Buhranı'ndan daha ileri bir ekonomik krizle karşı karşıya dünya. Bizim gibi ülkelere de etkisi daha büyük oluyor" dedi.

"AK PARTİLİ ARKADAŞLAR O KADAR SİTEM EDİYOR Kİ"

Tüm ekonomik sıkıntılara rağmen vatandaşın sandığa sağduyulu bir şekilde sandığa gideceğini savunan Elitaş, "Bu sıkıntıya rağmen Sayın Tayyip Erdoğan'ın tek alternatif olması, Cumhur İttifakı'nın tek güvenilir odak olması önümüzdeki süreçte sandık başına gidecek vatandaşlar sağduyusunu yapacak. Bizimle birlikte yürüyen AK Partili arkadaşlar o kadar sitem ediyorlar ki. 'Ya niye böyle yapıyorsunuz' diye üzüntülerini ifade ediyorlar" diye konuştu.