T24 Dış Haberler'de yer alan habere gre 26 yaşındaki Silsila Alikhil'in başkentin ortasında uğradığı saldırıyla ilgili olarak henüz hiç kimse gözaltına alınmadı. Afganistan Dışişleri Bakanlığı, Alikhil'in "ağır işkenceye" maruz kaldığını söyleyerek hızlı bir soruşturma yürütülmesini talep etti.

VÜCUNDUNDA KIRIKLIKLAR OLABİLİR

Associated Press'in gördüğü bir hastane raporuna göre Alikhil'in kafasında darbe izleri, el ve kollarında iple bağlandığına dair ibareler ve vücudunda morluklar görüldü. Raporda aynı zamanda 26 yaşındaki kadının vücudunda kırıklar olabileceğine dair şüpheler olduğu ve röntgen çektirmeye gönderildiği iade edildi.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTIRILDI

Hastane raporuna göre Alikhil yaklaşık 5 saat alıkonulduktan sonra İslamabad'daki hastaneye polis tarafından getirildi. Pakistan, saldırının "rahatsız edici" olduğunu söyledi ve Afgan Büyükelçi'nin evinin çevresindeki güvenlik önlemleri artırıldı.

PAKİSTAN KARŞITI GRUPLARA GÖZ YUMMAKLA SUÇLANIYOR

ABD, Etiyopya'ya gıda yardımlarını durdurdu ABD, Etiyopya'ya gıda yardımlarını durdurdu

Afganistan, Pakistan'ı uzun süredir ülkeye cihatçı militanlar gönderip Taliban'a güvenli alan sağlamakla suçlarken İslamabad da Kabil'i topraklarında Pakistan karşıtı gruplara göz yummaklar suçluyor.