Cinsel istismara maruz bırakılan kız çocuğu 1 haftadır yoğun bakımda

Kocaeli'de cinsel istismara ve şiddete maruz kalan 17 yaşındaki çocuk, bir haftadır yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor.

TOPLUMSAL CİNSİYET 18.07.2021 - 11:24 18.07.2021 - 11:41

Kocaeli'de cinsel istismara ve şiddete maruz kalan 17 yaşındaki çocuk, bir haftadır yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor.

Kocaeli’nin Gebze ilçesine bağlı Pelitli köyünde 12 Temmuz’da eve dönen 17 yaşındaki A.A., Abdullah isimli erkek tarafından cinsel istismara ve şiddete uğradı.

FAİL TUTUKLANDI

Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan A.A.’nın beyninde hasar meydana geldiği öğrenildi. Jinnews’te yer alan habere göre, A.A., bir haftadır yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor. Gözaltına alınan fail ise çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Kandıra Cezaevi’ne gönderildi.

"DEVLET BUNUN ÖNLEMLERİNİ ALSIN"

17 yaşındaki kız çocuğu A.A.’nın yaşadıklarını anlatan babası Metin Aydın, kızının dershane dönüşü otobüsten indikten sonra failin takip ettiğini ve alıkoyduğunu dile getirdi. Kızının fail tarafından şiddete maruz bırakıldığını aktaran Metin, “Jandarmanın bana verdiği bilgiye göre, 1 saat 45 dakika boyunca kızım o cani ile savaşıyor. Devlet bunun önlemlerini alsın. Ben çocuğumun elinden tutup çıkana kadar buradayım. Benim mesleğim normalde inşaatçılık ama bundan sonraki mücadelem kız çocuklarının başına bir şey gelmemesi için olacak” dedi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@