Adana Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), şehir merkezinde ve ilçelerde  suya ulaşamayan ve altyapısı olmayan yer bırakmamak hedefiyle projeler üretmeye devam ediyor. 

ASKİ tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında kent halkına sağlıklı, kaliteli ve kesintisiz içme suyu temin etmek için Adana genelinde toplam bin 867 kilometre uzunluğunda içme suyu hattı inşa edildi. Eski asbestli borular değiştirilerek, yerlerine daha dayanıklı ve sağlıklı yeni nesil borular döşendi. ASKİ, toplam 300 kilometre uzunluğunda kanalizasyon ve yağmur suyu hattının yapımını tamamladı. Projeler dahilinde hiç altyapısı olmayan yerlere yeni hatlar inşa edilirken sorun yaşanan bölgelere de müdahale edildi. 

Adana’da uzun yıllardır yaşanan ve günlük hayatı zorlaştıran su baskını sorununun çözülmesine öncelik veren ASKİ, ihtiyaç duyulan noktalarda yağmur suyu hatları inşa etti. Birleşik sistem çalışan kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının da ayrıştırılmasıyla birlikte şiddetli yağışlarda su baskınları oluşmasının önüne geçildi.

Manisa Kırkağaç'ın durakları yenileniyor Manisa Kırkağaç'ın durakları yenileniyor