Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun gerçekleştireceği görüşmeyi yazdı. Abdülkadir Selvi, İmamoğlu-Kılıçdaroğlu görüşmesine ilişkin, CHP lideri Özgür Özel’i devirmeye karar verirlerse imza toplayabileceklerini söyledi.

İki ismin Ankara’da baş başa yemek yemesi beklendiğini belirten Selvi, “Yemekte eylül ayında yapılacak olan tüzüklü kurultayın seçimli kurultay olması için imza toplanması konusu ele alınacak. Özgür Özel’i devirmeye karar verirlerse imza toplama sürecini başlatacaklar” dedi.

‘CHP’DE TAŞLAR YERİNDEN OYNAMAYA BAŞLADI’

Selvi, “İmamoğlu’nun CHP Genel Başkanı olması modeli üzerinde duruluyor ama İmamoğlu bunu ister mi? Kılıçdaroğlu, ‘Ben CHP Genel Başkanı olayım seni cumhurbaşkanı adayı ilan edeyim’ diye söz verir mi? Özel’in karşı hamlesi ne olur, bunlar henüz belli değil. Ama CHP’de taşlar yerinden oynamaya başladı” ifadelerini kullandı.

Selvi’nin daha önce kaleme aldığı yazılara göre Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Özgür Özel arasında yapılan görüşmeler ve verilen normalleşme mesajlarının Ekrem İmamoğlu ve çevresini rahatsız ediyor.

İddialara göre CHP’de etkin bir isim Kemal Kılıçdaroğlu’na Ekrem İmamoğlu ile görüşmesi ve Özel’e karşı İmamoğlu’nu desteklemesi gerektiği yönünde teklif götürdü.

Bu arada Kılıçdaroğlu’nun Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile de görüşeceği açıklanmıştı.