Diyarbakır'da sistematik şiddet gören bir kadın şüpheli bir şekilde yaşamını yitirirken, Isparta'da bir kadın evli olduğu erkek tarafından katledildi. Ankara'da ise, Adalet Bakanlığı'nda görev yapan hakim Serkan Tüzün, evli olduğu kadını katletti. 

Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, çocuk istismarı davasına müdahil olduğunu açıkladı Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, çocuk istismarı davasına müdahil olduğunu açıkladı

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre,  Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde yaşayan Şengül Okay, şüpheli şekilde yaşamını yitirdi. Edinilen bilgilere göre, 15 yıllık evli olan Şengül Oktay, eşi tarafından gördüğü sistematik şiddet nedeniyle çeşitli zamanlarda sığınma evine gitti, ancak her defasında aile bireyleri tarafından “ikna” edilerek yeniden şiddet gördüğü eve dönmek zorunda bırakıldı. Şengül Oktay, dün şüpheli bir şekilde yaşamını yitirirken, evli olduğu erkeğin kayıplara karıştığı öğrenildi. 

 Adli Tıp Kurumu'na (ATK) kaldırılan Oktay’ın cenazesi daha sonra Silvan ilçesinde toprağa verildi.

 ISPARTA 

 Isparta merkeze bağlı Büyükgökçeli köyünde Sezer Işık, eşi Yadiğar Işık’ı ateşli silahla yaraladı. Silah seslerinin duyulması ardından olay yerine ambulans sevk edildi. Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde ağır yaralı olduğu belirlenen Yadigar Işık, hastaneye kaldırıldı. Yadigar Işık burada yaşamını yitirdi. 

 Cinayetin ardından olay yerinden kaçan failin henüz yakalanmadığı öğrenildi. 

 ANKARA 

 Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'nda Daire Başkanı olarak görev yapan hakim Serkan Tüzün, Ankara Etimesgut’ta bulunan hakim lojmanında evli olduğu kadını ateşli silahla katlettikten sonra yaşamına son verdi. Kadının ve failin cenazesi otopsi için Adli Tıp Kurumu’na kaldırılırken olayla ilgili soruşturma başlatıldığı kaydedildi. 

Öte yandan failin Alperen Ocakları'nın eski genel başkanı olduğu öğrenildi.