Adana Büyükşehir Belediyesi'nce düzenlenen "29. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali"nin jürisi belli oldu. 12-18 Eylül'de gerçekleştirilecek festivalin jüri başkanlığını yönetmen ve senarist Özcan Alper üstlenecek.

Adana Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, "29. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali"nde jüri belli oldu. Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Jüri Başkanlığı'nı yönetmen ve senarist Özcan Alper üstlenecek. Festivalde, yapımcı ve festival programcısı Julia Sinkevych, oyuncu Nazan Kesal, oyuncu Levent Özdilek, görüntü yönetmeni Gökhan Atılmış, müzisyen Fahir Atakoğlu, yazar ve akademisyen Prof. Dr. Umut Tümay Arslan da jüri üyesi olarak görev alacak.

"29. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali"nde bu yıl filmler; Ulusal Uzun Metraj, Belgesel, Uluslararası Kısa, Ulusal Öğrenci Kısa ve Adana Kısa Film bölümlerinde yarışacak.

Dünya sinemasından seçkiler, özel gösterim bölümleri, belgesel gösterimleri, söyleşiler, atölye çalışmaları, sinema sempozyumu, çocuklarla sinema bölümü ve sergiler festival kapsamında sanatseverlerle buluşacak.

ONUR ÖDÜLLERİ MÜJDAT GEZEN VE HALE SOYGAZİ'YE

Öte yandan, festival komitesi geçen günlerde, bu yıl verilecek Onur Ödülü'nün sahiplerini açıklamıştı. Onur Ödülleri usta oyuncular Müjdat Gezen ve Hale Soygazi'ye festivalde takdim edilecek.