Gırtlak kanserine yenilen ve 2011 yılında vefat eden Savaş Ay’ın vasiyetnamesi, noter huzurunda açılınca, tüm mirasını ilk eşinden olan oğlu Ulaş Can Ay’a bıraktığı öğrenilmişti. Mirastan pay alamayan ikinci eşinden olan kızı Sanem Dolun Ay, açtığı ‘vasiyetnamenin iptali’ davasını kazanmıştı.

Akşam gazetesinden Neslihan Keskin’in haberine göre, Sanem Dolun Ay ile Ulaş Can Ay, 10 yıl önce mirasın korunması ve adil bir şekilde dağıtılması için ‘terekenin tespiti’ davası açtı.

MAHKEMENİN KARARINA GÖRE…
Mahkeme, Ay’ın terekesinin idaresi için avukat İbrahim Bülbül’ü atamıştı. Devam eden davada kararını açıklayan mahkeme, Savaş Ay’ın terekesinin idaresini gerektirir herhangi bir neden bulunmadığına hükmetti. Tereke idare memuru İbrahim Bülbül’ün terekeden el çekilmesine karar veren mahkeme ayrıca Savaş Ay’a ait banka hesabında bulunan paraların mirasçılar arasında paylaştırılmasına karar verdi.

Mahkemenin verdiği karara göre, Savaş Ay’ın banka hesabında bulunan paralar, mirasçılar olan Ulaş Can Ay ve Sanem Dolun Ay arasında eşit olarak paylaştırılacak.

Bu kararla, Savaş Ay’ın miras davasında 10 yıldır süren hukuki süreç sona erdi.