Kayseri'de nafaka yüzünden tartıştığı eski eşini öldüren Yasin Tatar'ın, iddianamedeki ifadesinde 30 yerinden bıçakladığı kadını 'korktuğu için' hastaneye götürmediği ortaya çıktı. Katil hakkında 'tasarlayarak ve canavarca hisle eziyet çektirerek kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istendi.

TRT Yönetim Kurulu üyesi, Hilal Kaplan’ın evliliğiyle ilgili haberlere yayın yasağı geldi TRT Yönetim Kurulu üyesi, Hilal Kaplan’ın evliliğiyle ilgili haberlere yayın yasağı geldi

Kayseri'de, nafaka nedeniyle çıkan tartışmada eski eşi 43 yaşındaki Fatma Abravcı'yı 30 kez bıçaklayarak, öldürdüğü suçlamasıyla tutuklanan 40 yaşındaki Yasin Tatar hakkında, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Soruşturmanın tamamlanmasının ardından Tatar’ın iddianamedeki ifadesi ortaya çıktı.

İddianamede, eski eşinin resmi olarak nafaka istemediğini fakat ilerleyen yıllarda talep ettiğini anlatan Tatar'ın, "Resmi olarak nafaka isteme talebi olmamıştı ancak bana sözlü olarak istediğini belirtti. İlerleyen süreçte birkaç defa nafaka istedi. Ben de nafaka ödeyecek maddi durumumun olmadığını, ekonomik olarak durumum iyi olunca yardım edebileceğimi söyledim" dediği kaydedildi.

'2-3 DEFA VURDUM'

Olay günü nafaka yüzünden tartıştıklarını söyleyen katil zanlısının ifadesinde, "'Nafakayı adam gibi ödeyeceksin' diyerek yüzüme tükürdü ardından araçta bir şeyler aramaya başladı. Balık tutmaya giderken, yanıma aldığım bıçağı aldı. Bana öfkeliydi. Tartıştık. Ben ele geçirdiğim bıçakla Fatma'ya önce araçta ardından da araç dışında 2-3 defa vurdum. Başka da vurmadım. Korktuğum için hastaneye götürmedim" dediği ortaya çıktı.

Mahkemenin iddianameyi kabul etmesinin ardından Yasin Tatar, ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkarılacak.

NE OLMUŞTU?

2 Nisan’da kentin Kocasinan ilçesinde yol kenarında Fatma Abravcı'nın cansız bedeni bulundu. Yapılan incelemede Abravcı'nın, 30 yerinden bıçaklanarak, öldürüldüğü belirlendi.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Cinayet Büro Amirliği ekipleri, cinayet şüphelisinin yakalanması için çalışma başlattı. Bu kapsamda 50 kilometrelik alandaki 4 bin 500 saatlik güvenlik kamerası görüntüleri incelenerek, olay yerinden geçen araçlar takibe alındı.

10 bin araç ise Plaka Tanıma Sistemi (PTS) ile kontrol edildi. Yapılan çalışmalarda olay yerinden geçen otomobillerden birinin, Fatma Abravcı'nın 6 yıl önce boşandığı Yasin Tatar’a ait olduğu belirlendi. İkinci evliliğini yapan Tatar, Melikgazi ilçesindeki evinde yakalanarak, gözaltına alındı.

Tatar, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Yasin Tatar hakkında yürütülen soruşturma tamamlanarak, iddianame düzenlendi ve Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Tatar hakkında, 'tasarlayarak ve canavarca hisle eziyet çektirerek kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istendi.