Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda yapılan çalıştaya Belediye Başkanı Abdurrahman Tutdere’nin yanı sıra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Torunoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı ve TMMOB Mimarlar Birliği Adıyaman İl Temsilciliği Sekreteri Ufuk Bayır, Adıyaman Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Senem Tekin, meslek odalarının başkan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. 

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Tutdere, depremde büyük yara alan Adıyaman’ın yeniden inşa sürecini uzmanlarla işbirliği içerisinde yürüteceklerini söyledi. Çalıştayın, işbirliğinin göstergesi olduğuna değinen Tutdere, “İlk toplantımızı siz uzmanlarla yapmış olmamız şunu ifade ediyor, biz Belediye olarak inşa sürecinde uzmanlarla ve bilim insanlarıyla işbirliğini önemsiyoruz ve bunu sizlerle başaracağımıza inanıyoruz. İşbirliği ve dayanışma ne kadar güçlü olursa sorunların aşılması da o kadar kolay olur” dedi.

YOL HARİTASI SONUÇ RAPORUNA GÖRE BELİRLENECEK

Çalıştaydan çıkacak olan sonuç raporuyla kentin yeniden inşasıyla ilgili yol haritasını belirleyeceklerini kaydeden Tutdere, “Bundan sonraki süreci sizler söyleyeceksiniz biz Belediye olarak notlarımızı alacağız. Buradan çıkacak sonuç raporuyla yol haritamızı belirleyeceğiz. Hep beraber bundan sonraki süreci birlikte, düzgün planlayalım ki iki yıl sonra şu eksik bu eksik demeyelim biz de kendimize ona göre çeki düzen verelim, varsa eksiklerimizi tamamlayalım. Bundan sonraki süreçlerde daha düzgün işler yapalım, ruhsat birimimizi tüm imar birimlerimizi ona göre şekillendirelim ve varsa yaşanan aksaklıkları giderelim” diye konuştu.

Tutdere, Çalıştayın sonuç raporu ve rapora göre belirlenen yol haritasının kamuoyu ile paylaşılacağını da sözlerine ekledi.