Esra Hankulu’nun şüpheli ölümü üzerine gözaltına alınan Aleyna Çakır’ın ölümünün baş şüphelisi Ümitcan Uygun'un da aralarında bulunduğu 3 şüpheli adliyeye sevk edildi. Uygun, "kasten öldürme" suçundan tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi.  Savcı, mahkemeden diğer iki şüpheli hakkında ise "suç delillerini karartma" suçundan, "konutu terk etmeme" adli kontrol şartıyla serbest bırakılmalarını talep etti.

ÜMİTCAN UYGUN TUTUKLANDI

Ümitcan Uygun çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

AKP'li Güroymak İlçe Başkanı Fevzi Subaşı taciz iddiası ile tutuklandı AKP'li Güroymak İlçe Başkanı Fevzi Subaşı taciz iddiası ile tutuklandı

ABİSİ DE GEÇTİĞİMİZ SAATLERDE GÖZALTINA ALINMIŞTI

Aleyna Çakır'ın ölümünde baş şüpheli olan ve son olarak şüpheli şekilde hayatını kaybeden Esra Hankulu'nun ölümü nedeniyle gözaltında olan Ümitcan Uygun'un ağabeyi Erol Uygun'un da gözaltına alındığı açıklandı.

NE OLMUŞTU?

Sabah Gazetesi'nin haberine göre, Ankara'da geceyi Ümitcan Uygun ile aynı odada geçiren kız arkadaşı olduğu iddia edilen 25 yaşındaki Esra Hankulu'nun cansız bedeni sabah yatağında bulundu. Cep telefonu olay yerinde bulunamayan genç kadının incelenen kamera kayıtlarında Uygun ile geceyi geçirdiği doğrulanınca Uygun gözaltına alındı.