Metin Özkan'ın çantasından 700 dolar çaldığı iddia edilen Ufuk Enginler, “Birileri aracılığıyla parayı gönderdi ancak almadım. Siyasi tarafından çekindiğim için şikayetçi olmadım” diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin basın danışmanı gazeteci Metin Özkan’ın, Aralık 2021 tarihinde İstanbul Göktürk'teki bir restoranda aynı masayı paylaştığı Ufuk Enginler isimli kadının çantasından para çaldığı iddia edildi.

ENGİNLER: "700 DOLAR ÇALDI"

Özkan'ın çantasından para aldığı öne sürülen Ufuk Enginler, Yeniçağ gazetesine konuştu ve olayı doğruladı.

Enginler, olayla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Metin Özkan’dan şikayetçi olmadım. Biraz siyasi tarafından çekindim, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin danışmanı olmasından. Allah’a havale ettim. Benim kendisiyle bir tanışıklığım yok. Tesadüfen ortak arkadaşlarımızın olduğu bir masadaydı. CNN’de bir yayına gelmiş galiba. Çıkışta ortak arkadaşlarımız olduğun için aynı masaya oturduk. Ben onu tanımıyorum yani.
 
Çantamdan 700 dolar çaldı, sonra geri vermek istedi. Birileri aracılığıyla parayı gönderdi ancak parayı almadım. Ben tamamen Allah’a havale ettim. Benden uzak Allah’a yakın olsun. Hiç ulaşmak istemedim kendisine, benim için büyük bir para değil zaten. O olaydan sonra kendisiyle hiç konuşmadım, görüşmedim. Restoran sahibinin babasını tanıyorum, tesadüfen o akşam o da bizim masamızdaydı. O tanıyor Metin Özkan’ı. Görüntülerde de Metin Özkan’ın yanında bulunanları da tanımıyorum. O gece müzik çalan çocuklar vardı. Muhtemelen onlar. Doğrudan veya dolaylı herhangi bir tehdit almadım.”

NE OLMUŞTU?

Yeniçağ gazetesinin haberine ve yayınladığı görüntülerde, Özkan’la aynı masada oturan Enginler, restoranın giriş bölümünün olduğu yere çantasını bırakıyor. Özkan'ın, Ufuk Enginler arkasını dönüp gidince çantadan paraları alıp cebine koyduğu, aldığı paranın ise 700 dolar olduğu belirtilmişti. Parasının çantada olmadığını anlayan Ufuk Enginler'in talebi üzerine restoranın kameralarının kontrol edilmesiyle olayın ortaya çıktığı ifade edilmişti.

Gözden kaçırmayın

İBB Başkanı İmamoğlu’ndan Atatürk Havalimanı'ndaki yıkıma tepki İBB Başkanı İmamoğlu’ndan Atatürk Havalimanı'ndaki yıkıma tepki

ÖZKAN "MONTAJ" DEMİŞTİ

Metin Özkan, hakkındaki iddialar için kendini şöyle savunmuştu:

“Saçma sapan montaj, iftira bir haber. Dün olduğu gibi bugün de devletime düşman bazı kirli eller tarafından oluşturulmuş ve kurgulanmış görüntüler siz değerli kamuoyuna sunuldu. Öncelikle bilmenizi isterim ki olayda görüntülerde bütünü ile yalandır.”