Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığında görevlendirilen öğretmenlerin ek ders ücretlerinde yüzde 25 artış sağlandı.

Karar, 1 Kasım 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi. Bu kapsamda, ek ders ücreti karşılığında görevlendirilen öğretmenlerin ek ders ücretleri, 1 Kasım 2023 tarihinden itibaren yüzde 25 artırılarak ödenecek.

Karar ile ayrıca, alanlarına bakılmaksızın Fatih Projesinin tüm bileşenlerinin geliştirilmesi ve yürütülmesi, teknoloji odaklı öğrenme senaryolarının geliştirilmesi, elektronik içeriklerin üretilmesi ve denetlenmesi çalışmalarını yürütmek üzere Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile Bilgi İşlem Genel Müdürlüğünde geçici olarak görevlendirilen yönetici ve öğretmenlerin bu görevleri karşılığında yararlandırıldıkları ek ders ücreti haftada 9 saat artırıldı.

Bu kapsamda, söz konusu yönetici ve öğretmenlerin ek ders ücretleri, 1 Kasım 2023 tarihinden itibaren haftada 27 saat olarak ödenecek.