Trabzon'da avcılar katlettikleri ayıya işkence yaptı

Trabzon'un Of ilçesinde, avcılar vurdukları bir ayıyı öldürdükten sonra da işkence etmeye devam etti.Trabzon'un Of ilçesinde, avcıların öldürdüğü ayıya işkence ettiği görüntüler paylaşıldığı...

TOPLUM & YAŞAM 12.07.2020 - 22:34 12.07.2020 - 22:34 Dokuz8 Haber

Trabzon'un Of ilçesinde, avcılar vurdukları bir ayıyı öldürdükten sonra da işkence etmeye devam etti.

Trabzon'un Of ilçesinde, avcıların öldürdüğü ayıya işkence ettiği görüntüler paylaşıldığı sosyal medyada kullanıcıların tepkisini topladı. Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) avcılarla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunacağını duyurdu.

HAYTAP GÖRÜNTÜLERİ SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI

HAYTAP sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılan görüntüler, kullanıcıların tepkisini topladı. Görüntülerde Trabzon’un Of ilçesi Ağaçseven köyünde, avlanmaya çıkan 2 avcı bir ayıyı vurduğu, ardından başını yumrukladığı görülüyor.Haber61’in haberine göre avcıların cezalandırılmasını isteyen HAYTAP üyeleri, savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.HAYTAP sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “HAYTAP’a gelen ayı katliam ihbarları bitmiyor. Şimdi de 2 ay kadar önce avcıların karıştığı başka bir kıyımın görüntüleri bizlere ulaştırıldı. Bizim ilk tespitlerimize göre yer Trabzon’nun Of ilçesine bağlı Ağaçseven köyü. Her iki şüphelinin de 4915 sayılı yasaya muhalefetten ayrı ayrı 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası almaları, silahlarına el koyulması gerekiyor. Pazartesi günü HAYTAP avukatları bu defa Of Savcılığı’na başvuru yapacak” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@