Torbalı Belediyesi, kendine has aroması ile tanınan ve Çapak Mahallesi’nde yetişen Bardacık İnciri için festival düzenliyor.

Hem ilçeye has Bardacık İncirinin tanıtılması hem de kır turizminin canlandırılması amacıyla düzenlenen festivalde, konserler, komedi performansları ve çeşitli etkinlikler gerçekleşecek. Türk Halk Müziği'nin önemli isimlerinden Ethem Kaya ve festivallerin eğlendiren ismi Zeynep İlhan’n sahne alacağı festivalde Komedi Dans Üçlüsü de özel bir gösteriye imza atacak. İzmir’den ve Torbalı’dan festivale katılmak isteyenler için saat 10.00’dan itibaren her saat başı İZBAN Tepeköy istasyonundan belediyenin ücretsiz araçları servis hizmeti verecek. Gün boyu etkinliklerin düzenleneceği Çapak’ta konser saat 17.00’de başlayacak.

BAŞKAN TEKİN’DEN DAVET

Belediye olarak ilçedeki yerel lezzetlerin tanıtımına katkı koymayı, üreticiye destek için bu tür festivaller yapmayı sürdürdüklerini kaydeden Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, “Torbalı’nın değerlerini tanıtmaya devam ediyoruz. Torbalı’mızın önemli tarım ürünlerinden olan ve bölgemize has gerek tadı gerekse de görünüşü ile dikkat çeken Bardacık cinsi incirimiz için Çapak’ta festival düzenliyoruz. Hem Bardacık İnciri’ne geniş bir pazar oluşturmak hem de kır turizmini canlandırmak açısından bu festivallerimizi artıracağız. Festivalimize tüm İzmir’i bekliyoruz” dedi.

Bursa Arabayatağı'na modern pazaryeri Bursa Arabayatağı'na modern pazaryeri