Tekirdağ Valisi ile görüşmek isteyen işçilere polis müdahalesi: 58 gözaltı

Çalıştıkları fabrikanın toplu iş sözleşme masasına oturmadığı gerekçesi ile Tekirdağ Valiliği önünde oturma eylemi yapan ve valiyle görüşmek isteyen işçilere polis müdahale etti.

EMEK DÜNYASI 23.09.2021 - 14:53 23.09.2021 - 14:56

Tekirdağ’da çalıştıkları fabrikanın toplu iş sözleşme masasına oturmadığı gerekçesi ile Tekirdağ Valiliği önünde oturma eylemi yapan ve valiyle görüşmek isteyen işçilere polis müdahale etti, 58 işçi gözaltına alındı.

UZUN SÜREDİR GREV YAPIYORLAR

ANKA'nın aktardığına göre; uzun bir süredir çalıştıkları fabrikanın yönetiminin toplu iş sözleşmesi masasına oturmadığı gerekçesi ile Tek-Gıda İş Sendikası üyesi işçiler, grev yapıyordu. Sabah saatlerinde Tekirdağ Valiliği önüne gelen yaklaşık 300 işçi, valilik merdivenlerinde oturma eylemi yaptı ve Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ile görüşmek istediklerini belirtti.

Polis ekipleri Tek-Gıda İş Örgütlenme Uzmanı Yunus Durdu’dan iki işçiyle birlikte Vali Yıldırım ile görüşebileceklerini, işçilerin ise valilik merdivenlerinden kalkıp geldikleri otobüslere binmesini istedi.

VALİLİK ÖNÜNDE OTURAN İŞÇİLERE MÜDAHALE

İşçilerin, Vali Yıldırım ile görüşülürken oturmaya devam edeceğini söylemesi üzerine polis ekipleri, merdivenlerde oturan işçilere müdahale etti. Çevik kuvvet polisleri, işçileri merdivenlerden kaldırarak gözaltı işlemi yaptı. 58 kişi gözaltına alındı.

İşçilerin çocuklarının da arbede sırasında ağladıkları görüldü.

Tek-Gıda İş örgütlenme Uzmanı Yunus Durdu ve çok sayıda işçi polis tarafından gözaltına emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@