AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde devam ettirdikleri Adalet Nöbeti 184’üncü gününe girdi.

"HAKLI BİR DAVAMIZ VAR"

“Şenyaşar ailesi adalet köşesi” olarak adlandırılan alanda annesi Emine Şenyaşar’la birlikte nöbete başlayan Ferit Şenyaşarşöyle konuştu:

“Urfa Adalet Sarayı önünde annemle birlikte adalet mücadelemiz zulüm altında 184’üncü gününe girdi. Haklı bir davamız var. Bu katliam sadece bize değil vicdan sahibi herkese yapılmıştır."

"SİYASİ PARTİLER İNSAN HAKLARINDAN BAHSEDİYORSA GENEL BAŞKANLARI GELİP BİR GÜN BİZİMLE OTURSUN"

"Adliye önünde sadece kendi ailemiz için adalet istemiyoruz. Adaletsizliğe uğrayan herkes için adalet talep ediyoruz. Türkiye’de yeni siyasi partiler kuruluyor. Bu partiler adalet, hak, hukuk getireceğiz diyorlar. Siyasi partiler insan haklarından bahsediyorsa genel başkanları gelip bir gün bizimle otursun."

"SAVCILARLA GÖRÜŞMEK İSTİYORUZ, ANCAK REDDEDİYORLAR"

“Annem sağlık sorunlarına rağmen her gün beton kaldırımda oturuyor. Bu bir zulümdür. Nöbete başladığımızdan bu yana her gün önümüzden geçen savcılarla görüşmek istiyoruz, ancak reddediyorlar."

"BUGÜN BİR KEZ DAHA DOSYA SAVCISIYLA GÖRÜŞMEYE GİDECEĞİZ"

"Adalet Bakanı ‘adliyenin kapısı adaletin kapısı’ demişti. Bugün bir kez daha dosya savcısıyla görüşmeye gideceğiz. Davamızla ilgili bilgi almaya çalışacağız. Bakalım, bakanın dediği gibi ‘adliye kapısı adaletin kapısı mı’ yoksa zulmün kapısını onu göreceğiz. Umarım adalet kapısı olur ve savcılar bizimle görüşür."