Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Osman Kavala’nın tutukluluğuyla ilgili kaleme aldığı yazılar nedeniyle kendisini eleştiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yanıt verdi. Selvi, “Ben Kavala sevdalısı değil, Türkiye sevdalısıyım. Ülkemin çıkarlarını özgürlüklerde ve reformlarda görüyorum. Yeni dönemde yeni bir siyaset inşa etmenin gerekli olduğuna inanıyorum” dedi.

Selvi, bugünkü yazısında, “MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli isim vermeden yazımdan alıntılar yaptı. Seviyeli bir dille eleştirilerde bulundu. Hakaret olmadığı sürece eleştirilerden yararlanırım. Ben farklı düşünüyorum, Bahçeli farklı düşünüyor. Önemli olan farklılıklarımızla birlikte konuşabilmemiz. Netice itibariyle hepimiz bu ülkenin evlatlarıyız” ifadelerini kullandı.

“Ben Kavala sevdalısı değil, Türkiye sevdalısıyım” diyerek kendisini savunan Selvi, şunları söyledi:

“Ülkemin çıkarlarını özgürlüklerde ve reformlarda görüyorum. Yeni dönemde yeni bir siyaset inşa etmenin gerekli olduğuna inanıyorum. Farklı düşünenler ise bunu tehlikeli bulabilir. Hakaret ve tehdit olmadığı sürece bunları tartışabiliriz.”

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Devlet Bahçeli, parti grup toplantısında yaptığı açıklamada Selvi’nin yazısından alıntılar yapmış, “‘Suç eskidi, yeni sistemde geçersiz’ demek devleti ve milleti bilmeyen, bilse de hasır altı eden tetikçilerin ve kimliksizliklerin harcıdır” ifadelerini kullanmıştı.