Suç örgütü lideri Sedat Peker, Demokrat Partili Cemal Enginyurt’un iddialarına ilişkin suç duyurusunda bulunması üzerine, “Sen yakışını yaptın. Şimdi bu kardeşini seyret. Yarın (bugün) çok eğleneceğiz” dedi.

Tarihi Kentler Birliği’nden Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ödül Tarihi Kentler Birliği’nden Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ödül

Sedat Peker, Deli Çavuş isimli hesabı üzerinden paylaşımlara devam ediyor. Peker, son olarak  16 yıl boyunca Bank Asya yöneticiliği yaptıktan sonra AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından SPK Başkanlığına getirilen Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun sermaye artırımı yapmak isteyen iş insanlarından rüşvet aldığını iddia etti.

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, sosyal medya hesabından Peker’in iddialarını ilişkin olarak savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı. Enginyurt, suç duyurusu metnini paylaşırken Peker’in Taşkesenoğlu iddialarına ilişkin mi yoksa daha önceki iddialarını mu suç duyurusunda bulunduğu ayrıntısı yer almadı.

Enginyurt suç duyurusuyla ilgili açıklamasında "Sedat Peker,1 yılı aşkın zamandır anlatıyor,gösteriyor,ifşa ediyor. Kimseden tık çıkmıyor, sorumlu makamlar duymazdan geliyor. @sedat_peker  ne diyor araştırılsın dedim ve İstanbul Cumhuriyet Savclığına suç duyurusunda bulundum. @bybekirbozdag  ve Savcıları göreve davet ediyorum" dedi.

Resim 

Enginyurt'un bu açıklamasından sonra, sosyal medyada paylaşımlar yapan Peker; yarını işaret etti. İşte Peker'in en son paylaşımları:  

Demokrat Parti Ordu milletvekili Sn. @cenginyurt52  yapmış olduğum paylaşımlardaki bilgilere güvenerek suç duyurusunda bulunduğunuz için size çok teşekkür ederim. Bu sözlerim şahsınıza asla değil, muhalefet partilerinin yetkilileri galiba beni yanlış anladılar.

Benim ne onların sülalelerine damat olmak gibi bir dileğim ne de kendilerine manevi evlat olmak gibi bir gayretim var. Şükürler olsun ki çok mutlu bir evliliğim ve de mensubu olmaktan her zaman onur duyduğum bir ailem var. Kanun açık: Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının şahit olduğu, delil sunduğu suç ikrarı yaptığı konuların adli merciler tarafından araştırılma zorunluluğu var. Adliyeler iktidar gücünün baskısı ile bu soruşturmaları engelliyorlarsa muhalefet partilerinin görevi bu konuda ortaya tavır koymalarıdır.

Bunu yapmayacaklarsa vatandaşın vergisinden neden maaş alıyorlar? Siz geçmişte beni çok eleştiren bir milletvekilisiniz ancak yine de “Burda bir zulüm var, burda bir haksızlık var, ancak daha da önemlisi Türk Milletinin haklarının yeniliyor olması durumu var.” diyerek bir tavır ortaya koydunuz. Bu saatten sonra bana yakışan sizin elinizi güçlendirmektir. Her zaman dediğim gibi ben şahsıma güvenen kimseyi mahcup etmem. Siz yakışanı yaptınız, yakışanı yapma sırası şimdi bende (Geçmişte yakışanı çok fazla kereler yaptım).

Ancak maaşı namusu kadar olan gazeteciler ve kemiklik köpek olan analistler yüzünden açıklamalarım ve yayınladığım deliller hak ettiği değeri görmedi. Muhalefet partilerinin de yukarıda anlattığım sebeplerle beni yanlış anladıkları için (damat olmak, manevi evlat olmak konusu) Sen yakışanı yaptın. Şimdi bu kardeşini seyret. Ben de yarın yakışanı yapacam. Açıklamalarıma değer veren bazı muhalif gazeteciler ve analistler bu serzenişlerimin dışındadır. Yarın inşallah görüşeceğiz ve çok eğleneceğiz. Sayın vekil @cenginyurt52  size çok teşekkür ederim.