Kocaeli Başiskele İlçe Seçim Kurulu, CHP adayı Anıl Acurman’ın adaylığını düşürdü. 

Seçim kurullarına başvuruların 20 Şubat'ta tamamlanmasının ardından CHP Başiskele Belediye Başkan Adayı Anıl Acurman’ın adaylığına itiraz edildi. İlçe Seçim Kurulu yapılan itirazı kabul etti.

Kurul, adaylığın düşürülmesini "Belediye başkan adayı olmadan önce ilçe başkanlığı görevinden gereken zamanda istifa etmemesi" olarak açıkladı.

"KESİN KARAR 26 ŞUBAT'TA VERİLECEK"

Gazete Duvar’a konuşan Acurman, “1 Aralık’ta ilçe başkanlığı istifa dilekçemi vermiştim. Ancak yerime birinin atanmaması nedeniyle ilçe başkanlığı görevim fiilen devam etti. Belediye başkan adaylığımın dört günlük seçim çalışması rakiplerimizi korkutmaya yetti. Adaylığım için itirazda bulundular. İlçe Seçim Kurulu itirazı kabul ederek adaylığımı düşürdü. Apar topar bir karar verdiler." şeklinde konuştu.

Kesin kararın 26 Şubat'ta verileceğini belirten Acurman, "Cumhuriyet Halk Partisi’ni yıldıramayacaklar. Biz de kararı Kocaeli İl Seçim Kurulu’na taşıdık. Yarın bir karar çıkmasını bekliyoruz. Aday olmamam yönünde bir karar verilirse başka bir arkadaşımız bu görevi üstlenir.” ifadelerini kullandı.