HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, olağanüstü MYK toplantısının ardından açıklama yaptı. 

AKP’den kanun teklifi: Hekimlere mesleki mali sorumluluk sigortası zorunluluğu geliyor AKP’den kanun teklifi: Hekimlere mesleki mali sorumluluk sigortası zorunluluğu geliyor

"Kimsenin kuşkusu olmasın ki HDP olarak alacağımız sorumlu kararlar Türkiye halklarının demokrasi, eşitlik, adalet, özgürlük, barış hasretini karşılamayı hedefliyor" diyen Sancar, şöyle devam etti:

"85 milyonun tamamına kazandıracak bir anlayışla hareket ediyoruz. Hep birlikte kazanmak için birliği, beraberliği artırmak ve en geniş demokrasi ittifakı yaklaşımımız yönündeki politikalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz.

Bu ülke geçtiğimiz yüzyıl içinde gece yarısı operasyonlarıyla iktidarı kurtarma ve düzeni koruma manevralarını defalarca yaşamıştır. Türkiye halklarının gönlü rahat olsun. Bizler buradayız, hep birlikte değiştireceğiz ve hep birlikte kazanacağız. Gün, umudu ve ortak mücadeleyi büyütme günüdür. HDP üzerine düşen sorumluluklarının farkındadır ve bu sorumlulukları yerine getirecek iradeye sahiptir. Kimsenin umutsuzluğa kapılmasına yer yok."