"Sahte bir yaşam tarzı tartışmasıyla suni bir gündem oluşturuldu"

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, saat 24.00 sonrası müzik yasağıyla ilgili açıklama yaptı.AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının...

GÜNDEM 22.06.2021 - 08:39 22.06.2021 - 08:39 Dokuz8 Haber

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, saat 24.00 sonrası müzik yasağıyla ilgili açıklama yaptı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. Erdoğan 1 Temmuz’dan itibaren sokağa çıkma kısıtlamalarının tamamen kaldırılacağını duyurdu. Öte yandan müzik yasağına dair de yeni kararı açıklayan Erdoğan,  “Müzikle ilgili kısıtlamaları akşam 24.00’e çekiyoruz. Kusura bakmayın, gece kimsenin kimseyi rahatsız etme hakkı yoktur” dedi.  Bir yıldan fazladır çalışamayan müzisyenler dünkü kararları beklerken Erdoğan’ın bu açıklaması sosyal medyada büyük tepki gördü.

"MANİPÜLASYONLARA SARILANLAR OLMUŞTUR"

Ardından Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Altun, yaptığı yazılı açıklamada, kararı "Sokağa çıkma kısıtlamasının 1 Temmuz itibarıyla tümüyle kaldırılması başta olmak üzere, alınan yeni kararlar, Kovid-19 salgınında zor günleri geride bıraktığımızın göstergesi olmuştur. Bu adımlardan biri de salgın tedbirleri nedeniyle faaliyetlerine ara veren müzikli eğlence mekanlarının 1 Temmuz itibarıyla belirlenecek kurallar çerçevesinde açılması ve saat 24.00'e kadar hizmet verebilmeleri olmuştur. Ancak ne yazık ki yeni normalleşme uygulamalarına milletimizle birlikte sevinmek yerine ideolojik bir çarpıtmayla 'müziğin engellendiği' şeklinde tezvirat ve manipülasyona sarılanlar olmuştur" şeklinde savundu.

"SAHTE BİR TARTIŞMAYLA SUNİ BİR GÜNDEM OLUŞTURULDU"

Müzikli eğlence mekanlarının gece çalışma saatlerinin tüm dünyada normal zamanlarda bile belirli bir zaman dilimine göre düzenlendiğini öne süren Altun, "Sayın Cumhurbaşkanımız, dünyada da benzer örnekleri olan bu uygulamaya ilişkin genel bir kaideye işaret etmiştir" dedi. Altun, "Sahte bir yaşam tarzı tartışmasıyla suni bir gündem oluşturuldu" dedi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@